Monitoring wizyjny


Od zarania dziejów ludzie cenili bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Takie podejście spowodowało dynamiczny rozwój technik ochrony osób i mienia. Konsekwencją tego jest bardzo szybka ewolucja monitoringu wizyjnego, który jest jednym z najefektywniejszych i najczęściej stosowanych praktyk nadzoru.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować państwu montaż monitoringu wizyjnego najnowszej generacji – monitoringu sieciowego IP. Wykorzystuje on transmisję obrazu wideo przez sieć Internet do urządzeń stacjonarnych tj. rejestratory cyfrowe, komputery; jak również do urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe czy palmtopy.

 

Szukanie monitoringu dokładnie odpowiadającego naszym potrzebom to żmudne zadanie.

Na przykład, co zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy podglądu wielu miejsc z wielu kamer? Czy możemy śledzić na jednym komputerze wiele monitorowanych obszarów? Kiedyś był to problem, jednak dziś są świetne rozwiązania. Są nimi kamery IP! Pozwala ona na szereg nowych działań. Działania te były niemożliwe do wykonania za pomocą monitoringu analogowego. Monitoring IP za pomocą komputera podłączonego do internetu pozwoli śledzić wiele miejsc, z wielu kamer. I wszystko to na jednym komputerze!

Czy chodzi o bezpieczeństwo ich obiektów czy o kontrolę nad tym co się dzieję? Czy jedno wynika z drugiego czy są to zupełnie inne tematy?

Bezpieczeństwo polega na działaniu w zgodzie z zasadami, które ktoś wymyślił po to aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych sytuacji. Mamy przepisy BHP, oraz wytyczne dotyczące pracy w rozmaitych warunkach. Kamery w tych przypadkach mają za zadanie stać na straży przestrzegania wyżej wymienionych reguł. Tak długo jak wszyscy stosują się do zasad, mamy ład, porządek i względne bezpieczeństwo. Montaż kamer staje się tu inwestycją wspomagającą i kontrolującą.

Takie podejście do tematu powoduje, że inwestycja na pierwszy rzut oka wydaje się nie generować wymiernych korzyści finansowych. Staje się formą dodatkowego ubezpieczenia na wypadek zdarzeń związanych z wypłatą odszkodowań. Coraz częściej kamery stosowane są do bardziej wyrafinowanych zadań.

Badania poprawiające sprzedaż lub zwiększające wydajność pracy to jedno z rozwiązań, generujących wymierne korzyści dodane. Stosując prosty System kamer możemy zbadać rozmieszczenie produktów na półkach lub regałów w sklepie. Możemy tak wytyczyć ścieżki dla kupujących aby zobaczyli jak najwięcej "gorących" produktów. Możemy również zaobserwować procesy stosowane w naszej firmie i poddać je optymalizacji. To co wygląda dobrze na papierze w codziennej rutynie może okazać się nieefektywne. Nagranie wideo pozwoli nam to sprawdzić.

Monitoring to nie tylko zło konieczne. Monitoring może dać nam wiele korzyści dodatkowych, których na pierwszy rzut oka nie zauważamy.